لیست سوالات پزشکی

مغز و اعصاب

68089- با عرض ادب و احترام...آیا خانم هفتاد و دو ساله ای که برای بیماری پارکینسون؛ دارو مصرف می کند و سابقه سنگ کیسه صفرا(جراحی نشده)و آبسه کبد دارد و ضمنا وارفارین و آمانتادین استفاده می کند و مبتلا به یبوست است می تواند از شربت لاکتولوز استفاده کند یا خیر.؟در حال حاضر برای یبوست؛ روزانه صبحها یک قرص سیلاکس استفاده میکند.

جواب

68086- سلام و درود.بنده اختلال خواب و اختلال خمیازه دارم.که کمبود خواب رو میل جنسی و نعوظ من تاثیر زیادی گذاشته و باعث کاهش میل جنسی و اختلال نعوظ شدم.لطفا منو راهنمایی کنین.۳۲ سالمه و تقریبا ۷ سال هست اینطوری شدم.ممنون??

جواب

68075- سلام؛ببخشیدآقای دکتر آقام 29سالشه ناراحتی اعصاب داره وموادمخدر مصرف میکنه میشه راهنماییم کنید چکارکنم؟

جواب

68074- زمانی که مردی 64 ساله با علائمی مثل مشکل شدید در راه رفتن و حفظ تعادل، لرزش دست و بیشتر شدن آن هنگام استرس و اضطراب، اسپاسم عضلانیٍ و تنگی کانال های عصبی (از نوار عصب و عضله بیمار) و علائم غیرحرکتی مثل مشکلات خواب، اشتها، ضعف انرژی، خستگی، ناتوانی در بیان و تکلم، گریه های مکرر و افکار مرگ و بدبینی، دلیریوم، ضعف حس بویایی و داشتن دیابت به دکتر مراجعه کرده و تشخیص متخصص مغزواعصاب بیماری «پارکینسون» باشد، آیا بطور قریب به یقین می توان گفت که شروع این بیماری از چند ماه/سال قبل بوده که در حال حاضر به این علائم رسیده است؟ از نقطه نظر علمی، کمترین بازه زمانی که می توان به عقب رفت چه مدتی است؟

جواب

68073- کسی که تومور عمل کرده امپولهای ویتامینی مثل نوروبین برایش ضرری ندارد؟؟

جواب

68072- آیا کسی که تشنجی است و دپاکین مصرف میکند میتواند به جای دپاکین رهاکین مصرف کند؟

جواب

68068- سلام وقت بخیر دو روز پیش قرص تادالافیل ایرانی مصرف کردم از فردا اون روز پاهام خیلی درد میکنه از لگنم تا نوک انگشتای پام تیر میکشهاستخونام درد میکنه بخاطر عوارض قرصه؟ اگ بخاطر قرصه باید چیکار کنم

جواب

68062- سلام وقت بخیر، مادر بنده پنجاه و نه ساله هستن، سابقه ی آریتمی خفیف قلبی دارن، چند شب پیش به طور ناگهانی دچار احساس گز گز در یک طرف صورت و اختلال در تکلم و کمی مشکل بلع و لرزش بدن شدن، فشار خونشون ده بود و تست اعصاب صورت همه نرمال بودن، و علائم بعد از چند دقیقه از بین رفت، روز بعد اسکن انجام دادن و سالم بود و پزشکشون گفتن ردی از لخته مشاهده نشده و نوار قلب و اکو هم سالم بود، پزشک متخصص قلب گفتن حمله بوده و براشون وارفارین تجویز کردن، لطفا راهنمایی بفرمایید، ممنون.

جواب

68055- باپوزش من پاسخ نگرفتم، آرتان برای چه بیماری تجویز میشود؟

جواب

68028- در سی تا اسکن از نوزادم تشخیص رو انفاکتوس حاد مغزی دادن ایا ممکن است در ام ار ای نشان ندهد ؟

جواب